Zdravie a krása - kozie mlieko...

Minister pôdohospodárstva podporil predaj z dvora

13.12.2010 10:37

29.09.10
Minister pôdohospodárstva podporil predaj z dvora
Kľúčová je podpora domácej produkcie

29-09-2010

Minister pôdohospodárstva, životného prostredia a regionálneho rozvoja Zsolt Simon sa 28. septembra zúčastnil na medzinárodnej konferencii na tému „Podpora predaja ako dôležitý nástroj na zvýšenie odbytu agropotravinárskych výrobkov“ v Bratislave.

Minister vo svojom otváracom prejave vyzdvihol posilnenie predaja domácich produktov ako súčasť programového vyhlásenia Vlády SR a pripomenul, že podpora predaja má byť základom úspechu agrárneho sektora.

Podľa ministra Simona, Slovensko kvôli zbytočnej byrokracii, často presahujúcej legislatívny rámec EÚ, dostatočne nevyužíva potenciál, ktorý sa v našej krajine nachádza v podobe predaja regionálnych špecialít či unikátnych chránených zemepisných území.

Cieľom MP, ŽP a RR je uľahčiť prácu slovenským poľnohospodárom a potravinárom, napríklad prostredníctvom intenzívnej propagácie slovenských výrobkov a rozvoju agroturistiky, čo by nesporne prispelo k rozvoju regiónov a tvorbe nových pracovných miest.
Svoju podporu pri realizácii týchto plánov ministrovi Simonovi vyslovila aj riaditeľka Potravinárskej komory Slovenska Ing. Jarmila Halgašová.
 

© 2009 Všetky práva vyhradené.

Vytvorte si web stránku zdarma!Webnode